4 Seasons in de Maasduinen

29 december 2024

Wandeling op de Wankumse Heide (D)

Filed under: in de natuur,platteland,wandeling,winter — Familie Stammen @ 15:30

Vandaag een mooie wandeling gemaakt over de grens bij Venlo op de Wankumer Heide. Een oud gemeenschapsgebied dat sinds de middeleeuwen wordt gebruikt voor extensieve begrazing. In de 19e en 20e eeuw werden de meeste heidegebieden drooggelegd en herbebost met dennen, sparren of populieren om het gebruik ervan te intensiveren. Als onderdeel van dit project zijn inmiddels enkele gebieden weer omgevormd tot heide met typische plantensoorten zoals de Engelse brem, heide en gentiaan. Om deze gebieden in stand te houden worden ze begraasd door wilde paarden. De Konik (uit het Pools: klein paard) is een pony ras uit Midden- en Oost-Europa. De pony’s zijn zeer robuust en worden zowel in de landbouw als bij het behoud van talrijke natuurgebieden gebruikt.

27 december 2024

Sfeervolle Kerst

Filed under: happy family,vakantie,winter — Familie Stammen @ 10:30

Het waren heerlijke, gezellige kerstdagen. En zoals elk jaar vliegen ze veel te snel voorbij…

15 december 2024

Lebkuchen huisje bakken en versieren

Filed under: bakken,creatief,happy family,winter — Familie Stammen @ 17:30

Gisterochtend heb ik alvast alle onderdelen voor ons traditionele Lebkuchen huisje en Lebkuchen koekjes gebakken. De Lebkuchen bak ik volgens een traditioneel Duits recept. Wil je het ook eens maken? Hieronder vind je het recept.
Ingrediënten Lebkuchen deeg:
– 300 gram honing
– 250 gram suiker
– 2 eieren
– 770 gram bloem
– 3 theelepels cacao
– 1 zakje bakpoeder
– 2 theelepels gemberpoeder
– 2 theelepels kaneel
– 1 theelepel nootmuskaat
– 1 theelepel gemalen kruidnagel
De 300 gram honing verwarm je samen met de 200 gram suiker en 4 eetlepels water. Blijf constant roeren tot de suiker zich heeft opgelost. Laat deze siroop daarna 15 minuten afkoelen. Mix daarna met de mixer 2 eieren met 50 gram suiker tot het schuimig is. Voeg daarna de honing siroop toe. Mix het geheel even flink door. De 770 gram bloem meng je met de cacao, de kruiden en het bakpoeder. Zeef het daarna bij het mengsel en kneed dit tot een mooi deeg. Nu wikkel je het deeg in vershoudfolie en leg het een half uurtje in de koelkast. In de tussentijd maak je van karton sjablonen voor je huisje. Start daarna met steeds een portie deeg 1 cm dik uit te rollen. Omdat het Lebkuchendeeg plakkerig is, heb ik het deeg meteen op bakpapier gelegd, vershoudfolie erop gelegd en daarna uitgerold. Met de sjablonen heb ik elk onderdeel van het huisje 2x uitgesneden. Hierdoor ontstaat er een voor- en achterkant, 2 zijkanten en 2 dak helften. Aan de voorkant en de zijkanten maakte ik ook plaats voor raampjes. Om deze raampjes gezellig van gekleurd “glas” te voorzien, vul ik deze met kleine stukjes lolly’s. De Lebkuchen onderdelen en koekjes gaan bij 175 graden zo’n 14 minuten in de oven. Daarna is het belangrijk dat alle delen goed afkoelen. Om het huisje in elkaar te zetten/ plakken gebruik ik Royal Icing.
De ingrediënten hiervoor zijn:
– 1 eiwit
– 0,5 eetlepel citroensap
– 250 gram poedersuiker
Het eiwit kort samen met de halve eetlepel citroensap opkloppen, daarna geleidelijk porties poedersuiker toevoegen en samen mixen. Vul een spuitzak met de Royal Icing. Eerst “plak” ik alle onderdelen van het huisje met de royal icing aan elkaar en steun ik de onderdelen het eerste uur met grote glazen, totdat het helemaal gedroogd is en stevig blijft staan.

Vanmiddag konden we naar hartenlust gaan versieren; met de royal icing plak je de snoepjes op het huisje en kun je “sneeuw” en “ijspegels” aan het huisje aanbrengen.
Het Lebkuchen huisje nodigt nu uit om er heerlijk van te snoepen 🥰

14 december 2024

Kerstmarkt Brüggen

Filed under: happy family,wandeling,winter — Familie Stammen @ 20:30

De Adventstijd zit vol tradities, waar we alle 4 ontzettend van genieten. Deze middag hadden we gereserveerd voor een bezoek aan een kerstmarktje. De keuze viel dit keer op het pittoreske Duitse plaatsje Brüggen. Daar aangekomen zien we in de straatjes overal kerstboompjes, sfeervolle verlichting en we snuiven de eerste geurtjes op die bij een écht Duitse Weihnachtmarkt horen. We slenteren samen langs de leuke kraampjes. Om even op te warmen in de kou genieten we van warme Glühwein en chocomel.🎅🏼

Powered by WordPress